Klantcase · Leidinggeven · Geanonimiseerd

Sterker leiderschap bij het middenkader van een internationaal datacommunicatiebedrijf

Hoe managers eerst zicht kregen op hun eigen ontwikkelpunten, en vervolgens gericht werkten aan sturing en overtuigingskracht.

Plan een gesprek
Manager in gesprek met een medewerker op kantoor
Training
Sterk leiderschap
Vraagstuk
Leidinggeven
Sector
Datacommunicatie, internationaal
Bekijk Leidinggeven

Waar liep dit bedrijf tegenaan?

Bij dit internationaal opererende datacommunicatiebedrijf wilde het middenkader steviger gaan sturen op de resultaten van hun afdelingen. Vooraf bracht een developmentcenter per manager in kaart waar de grootste ontwikkelkansen lagen, zodat de training kon aansluiten op wat elke manager echt nodig had.

De aanpak: Sterk leiderschap op maat van elke manager

De uitkomsten van het developmentcenter vormden mede de input voor de maatwerktraining. Managers werkten aan hun manier van sturen, aan overtuigingskracht in gesprekken met hun team, en aan het omgaan met weerstand.

Wat heeft dit opgeleverd?

Binnen de afdelingen van de deelnemende managers was op meerdere fronten verbetering zichtbaar: teams werden gerichter aangestuurd, leidinggevenden namen meer eigenaarschap en de communicatie tussen afdelingen verliep soepeler.

Inmiddels heeft Xzellent bij deze organisatie meerdere ontwikkeltrajecten opgezet, voor zowel midden- als hoger kader, aangevuld met 360-graden-feedback en individuele coaching.

Wil je jouw middenkader steviger in hun rol zien staan?

We denken graag mee over een programma dat past bij jouw organisatie.

Plan een gesprek

Veelgestelde vragen

Wat is een developmentcenter?

Een developmentcenter brengt het verschil in kaart tussen het huidige en het gewenste competentieniveau van een manager, als basis voor een gericht ontwikkeltraject.

Is Sterk leiderschap ook als maatwerktraject beschikbaar?

Ja, naast de open training bieden we Sterk leiderschap ook incompany aan, op maat van jouw organisatie en managementlaag.

Waarom is deze case geanonimiseerd?

Deze klant deelt de samenwerking liever zonder bedrijfsnaam. We respecteren die keuze en beschrijven de case op basis van sector en vraagstuk.

← Terug naar alle klantcases